Hızlı Yardım?

+90 312 210 16 60 info@mapcodex.com
Mountains

MapCodeX PlanX Modülü, imar planlarının çizimi ve plan revizyonlarının yapılabilmesini sağlayan, CBS altyapısında geliştirilen ve tüm veritabanlarında çalışabilen MapCodeX planlama modülüdür. MapCodeX PlanX Modülü ile yapılan tüm işlemler, planGML ulusal veri formatı yapısı ile gerçekleştirilir.

Broşürü İnceleyin...


Hazır Proje Şablonları

Farklı ölçeklerdeki mekânsal planlar için ön tanımlı veri şablonları kullanılabilir, şablonlar içinde ilgili yönetmelik ile belirlenen semboller, hat tipleri ve planlama sembolojisi tanımlıdır.

Mountains
Mountains

Semboloji Tanımlama

Eski ve yeni yönetmeliğe göre hazırlanmış sembolojilerin yanısıra, hazırlanan planlarda özel sembolojiler tanımlanabilir.

Çizim & Düzenleme

Yol nesnelerinin (yolorta, refüj, kaldırım) çizimi ve çizilmiş yol nesnelerinin düzenlenmesi (ada/kaldırım köşesi düzenleme, kavşak oluşturma, kalınlık verme) işlemlerini yapar.

Mountains
Mountains

Hesaplamalar

Alan dağılımları, nüfus hesaplamaları, donatı hesaplamalarını; mevzuata göre kentsel donatı alanlarının yeterlilik kontrollerini; yoğunluk ve DOP/KOP hesaplamalarını yapar.

Analiz & Sorgulama

Sözel ve mekânsal veriler arasında ilişki kurularak analiz ve sorgu yapar.

Mountains
Mountains

Raster İşlemleri

Aynı projeksiyon sisteminde tanımlanan rasterları tek bir katmanda görüntüleme, dönüşüm, ön görüntü ve bilgi alma gibi raster işlemlerini gerçekleştirir.

Plan Notu

İmar planlarının sözel verisi olan plan notlarını düzenler.

Mountains